результати роботи. "Алея слави АСУ" - подяки та нагороди АСУ за 2023 рік

Досягнення та результати роботи організації у 2023 році

2023 рік став для ГО «Асоціація саперів України» найбільш продуктивним з часу заснування організації. Ми здобули ще більше партнерів, виконали чи розпочали 18 проєктів, що вдвічі більше попереднього року, а також охопили рекордну кількість бенефіціарів. Цей рік був дуже активним як з точки зору проєктної діяльності, так і участі нашої організації на різних профільних заходах в Україні та за її межами.

Представники ГО «АСУ» протягом минулого року взяли участь у понад 20 заходах різного рівня та статусу, серед яких зокрема:

виступ Урсули фон дер Ляйн на Міжнародній Лондонській конференції 2023
Голова правління АСУ на донорській конференції у Загребі на фоні стенду про захід

  • Міжнародна виставка безпекових технологій SECURITY 2.0, на якій Асоціація також виступила організатором. Київ – жовтень.
  • Генеральна асамблея Norwegian People’s Aid (NPA), Осло – серпень.
  • Засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Дніпропетровській обласній державній адміністрації. Дніпро – грудень.
  • Форум «Безпека критичної інфраструктури та гуманітарна протимінна діяльність», Київ – травень.
  • Робоча зустріч «Обговорення досвіду, отриманого в процесі надання допомоги постраждалим від мін та вибухонебезпечних предметів». Київ – липень.
Зібрання великої кількості учасників у конференцзалі Генеральної асамблеї NPA
Великий круглий стіл для переговорів з учасниками засідання у Дніпропетровській обласній державній адміністрації

Та багатьох інших, а також були десятки інтерв’ю, робочих поїздок, у тому числі на Схід та Південь України, зустрічей з партнерами і донорами, тренінгів для тренерів та тренінгів для партнерів. Організація постійно розвивається, нарощує свої можливості, розширює сфери діяльності та сприяє професійному росту власних кадрів та інструкторів для ще більш ефективної роботи.

З метою досягнення цілей організації та спільних інтересів на благо України протягом 2023 року ГО «АСУ» тісно співпрацювала з Міністерством оборони України, Міністерством економіки, Міністерством освіти і науки України, Державною прикордонною службою України, Державною спеціальною службою транспорту та ДСНС України.

Результати проєктної роботи

Проєктна робота це основна діяльність організації, за рахунок якої ми можемо виконувати поставлені перед нами завдання. Всю нашу проєктну діяльність протягом минулого року можна поділити на чотири основні напрямки: Навчання з попередження ризиків від мін та ВНП (EORE), Готовність та захист у випадку конфлікту (СРР), Допомога особам постраждалим від мін і вибухонебезпечних предметів (MVA) та Нетехнічне обстеження (НТО) територій.

групове фото - сім інструкторі /, тренерів АСУ в офісі

1. Навчання з попередження ризиків від мін та вибухонебезпечних предметів

Навчання з попередження ризиків від мін та ВНП (Explosive ordnance risk education – EORE) найбільш об’ємний та комплексний напрям діяльності. 16 з 18 минулорічних проєктів включали EORE-компонент, який складається з багатьох різних аспектів роботи, зокрема:

  • спеціальна підготовка EORE тренерів.

За минулий рік було проведено понад 10 ТоТ тренінгів, спрямованих на підвищення кваліфікації наших тренерів. Під час тренінгів слухачі отримали знання з основ психосоціальної підтримки та першої психологічної допомоги дітям в умовах збройного конфлікту. Окрім профільних знань, інструктори ГО «АСУ» отримали важливі навички щодо інклюзії всіх без винятку дітей до навчання з попередження ризиків від мін та інших ВНП.

групове фото інструкторів та тренерів з ТоТ сесії, які тримають щойно здобуті сертифікати
групове фото з Навчання нових EORE-інструкторів, які тримають здобуті сертифікати
  • проведення виїзних EORE сесій з населенням України.

Протягом 2023 року нашим сертифікованим інструкторам вдалось провести понад 3000 EORE сесій майже по всім областям України, з яких 107 було проведено онлайн. Незважаючи на постійні обстріли та повітряні тривоги у Східних, Південних та Центральних областях, EORE інструктори продовжували проводити серії навчальних сесій для дітей, батьків та вчителів у спеціально обладнаних укриттях.

EORE сесія - тренер АСУ в шкільному класі проводить сесію для вчителів
EORE / CPP сесія в укритті. Люди сидять за партами. а тренери розповідають матеріал

В минулому році велика увага організації приділялась роботі з дітьми, у тому числі дітьми, які мають обмежені можливості та спеціальні потреби у навчанні. Детальніше про це можна прочитати у нашій статті.

двоє тренерів АСУ біля спринтера проводять EORE сесію для дітей, в рамках проєктної роботи
EORE тренінг з дітьми, в парку під великим відкритим шатром. Діти сидять на карематах, а тренер АСУ спілкується з ними

Живими сесіями інструктори охопили понад 93 000 бенефіціарів, різних вікових категорій населення. У зв’язку з підвищенням необхідності проведення таких сесії, ми створили спеціальну онлайн-форму. Заповнивши її, всі бажаючі можуть подати заявку на проведення EORE сесії. При виконанні мінімальних умов, сесії можна провести в будь-якому регіоні України, окрім тимчасово окупованих. З умовами можна ознайомитись тут.

  • онлайн-навчання та інформування населення.

На Навчальних платформах АСУ протягом минулого року було зареєстровано понад 31 000 осіб, з яких понад 16 300 успішно пройшли курси та отримали сертифікати. Частка дітей серед осіб, які отримали сертифікати становить близько 72%.

скріншот навчальної платформи

Таким чином протягом 2023 року оффлайн та онлайн команда ГО «АСУ» поінформувала близько 110 000 осіб щодо правил безпечної поведінки при зіткненні з предметами, які можуть бути вибухонебезпечними.

  • розробка, підготовка та друк роздаткових матеріалів.

Зокрема, Інформаційних брошур, постерів, блокнотів та дитячих зошитів з правилами безпечної поведінки. А також було створено дві спеціальні настільні гри для дітей: “Мінна небезпека” розрахована на малюків старше 6 років та гра “Дії під час обстрілів” – для підлітків старше 12 років.

  • створення муралів в різних містах України.
настільна гра "Дії під час обстрілів"

Протягом минулого року 3 чудові мурали прикрасили будівлі в різних куточках України. Важливою складовою цього проєкту є QR-код, розміщений на всіх муралах – який веде на інформаційну сторінку з мінної небезпеки (EORE), на ній можна отримати зжаті знання з безпечної поведінки по відношенню до мін та вибухонебезпечних предметів. У цьому році ми плануємо продовжити роботу з художниками та створити ще декілька муралів.

мурал АСУ в Краснограді, на стіні двоповерхової будівлі - дівчина нюхає квіти, а на задньому плані будівлі та заміновані землі.
мурал АСУ Київ, на стіні двоповерхової будівлі - зображена дівчина зі спини увібрана в сукню з трави і маків, а серед трави як квіти видніються червоні попереджувальні знаки про міни та роботизована техніка з розмінування

2. Готовність та захист у випадку конфлікту

Готовність та захист у випадку конфлікту (Conflict preparedness and protection – СРР) – ще один напрям інформаційно-просвітницької діяльності ГО “АСУ”. Він так само як EORE напрям включає: спеціальну підготовку тренерів, з відповідною сертифікацією; проведення живих СРР сесій; онлайн-навчання з готовності та захист у випадку конфлікту; підготовку постерів та роздаткових матеріалів з правилами безпечної поведінки.

Цей напрям та всі інформаційні матеріали по ньому розроблені з метою допомоги вчителям, керівникам підприємств, установ та відомств донести до учнів і працівників достовірну інформацію щодо дій під час повітряної тривоги, раптових обстрілів, а також щодо ризиків, пов’язаних із мінами та ВНП. Він включає основи невідкладної допомоги потерпілим, правил безпечної поведінки і практичні рекомендації щодо правильної поведінки поблизу зони бойових дій.

групове фото інструкторів та тренерів з ТоТ сесії, які тримають щойно здобуті сертифікати
ТоТ тренінг АСУ - в кабінеті інструктор розповідає, а 7 тренерів слухають, сидячи за круглим столом

CPP сесії проводились окремо або були поєднані з EORE сесіями, в залежності від потреб окремого регіону, громади чи населеного пункту. Протягом 2023 року мобільними EORE/CPP командами було охоплено близько 20 000 осіб. Зазначена діяльність проходила в рамках проєктів, донорами яких виступили Norwegian People’s Aid, International Rescue Committee та Canada-Ukraine Foundation. Важливо зазначити, що наше партнерство з міжнародними донорами в рамках різних проєктів робить всю діяльність та допомогу ГО «АСУ» повністю безкоштовною для населення України.

3. Допомога особам постраждалим від мін і вибухонебезпечних предметів

Протягом всього 2023 року ГО «АСУ» успішно надавала грошову допомогу постраждалим від мін та небезпечних предметів громадянам (Mine Victim Assistance – MVA). Ця діяльність Асоціації здійснювалася в рамках багатьох проєктів, за підтримки та у партнерстві з міжнародними організаціями: International Rescue Committee, Ukraine Humanitarian Fund, Управління ООН з координації гуманітарних справ / OCHA Ukraine, ALPS Resilience, Canada-Ukraine Foundation, Norwegian People’s Aid.

За сприяння нашої організації грошову допомогу отримали близько 600 людей. Розмір допомоги становив від $250 до $500 в гривневому еквіваленті на одну людину, в залежності від проєкту.

робоча зустріч: надання допомоги. Представник АСУ виступає з презентацією у великому конференцзалі

З метою полегшення процесу звернення за допомогою з усіх куточків України, – на нашому сайті було створено спеціальну форму для подання заявок на допомогу. Крім того, географія надання допомоги розширилась від окремих областей до всієї України, окрім тимчасово окупованих територій. З огляду на велику кількість звернень, ми плануємо продовжити надання такої допомоги і у 2024 році.

4. Нетехнічне обстеження територій

НТО стало новим видом діяльності для нас у 2023 році, оскільки ГО «АСУ» вперше отримала власний сертифікат відповідності з НТО території. У серпні ми розгорнули першу групу НТО на Київщині. Пізніше ми розгорнули ще дві групи, які продовжили виконання завдань у Чернігівській та Миколаївській областях.

двоє саперів АСУ проводять бесіду з місцевим робочим на дитячому майданчику, в рамках НТО
троє саперів АСУ загороджують стрічкою снаряд, який не розірвався у полі, в рамках нетехнічного обстеження території

Зазначені заходи проводились в рамках реалізації гуманітарних проєктів, що здійснювались за фінансування донорів: Управління ООН з координації гуманітарних справ / OCHA Ukraine, Ukraine Humanitarian Fund, Mine advisory group Ukraine, Danish Support Group Ukraine та Canada-Ukraine Foundation.

До серпня ГО «АСУ» також була причетна до гуманітарного розмінування територій, за допомогою співпраці з одним з наших імплементуючих партнерів – національного оператора з протимінної діяльності Demining Solutions, за фінансування донора Tetra Tech Humanitarian Mine Action – Ukraine.

двоє саперів АСУ у захисних жилетах помічають вибухонебезпечну територію знаками небезпеки
двоє саперів АСУ у захисній формі помічають вибухонебезпечну територію знаками небезпеки

Важливість НТО територій важко переоціни. По-перше, це перші кроки до очищення наших земель від вибухонебезпечних предметів, а по-друге, це один із методів виключення земель з категорії небезпечних. В масштабах потенційно-небезпечних територій України, які є на сьогодні (за нашими даними – це понад 139 тис. км2) – НТО є одним із найбільш раціональних рішень. Протягом року ГО «АСУ» вдалось обстежити близько 1737 км2, які було перевірено та відзвітовано у IMSMA.

«Алея слави» Асоціації саперів України.

Наша «Алея слави» у 2023-му також поповнилась новими здобутками та нагородами від наших партнерів.

"Алея слави" АСУ з подяками і нагородами, за результатами роботи АСУ у 2023 році

Зокрема: Кубком від Департаменту молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради, Статуеткою від Департаменту молоді та спорту м. Києва, Подякою від Народицької селищної військової адміністрації, Подякою від Бродівської міської ради, Подякою від Київського професійного енергетичного коледжу, Дипломом учасника міжнародної виставки SECURITY 2.0.

Ми пишаємося нашою спільною роботою та результатами з усіма партнерами та сподіваємося на ще більш плідну співпрацю у 2024 році!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *