Про нас

12 листопада 2018 року ініціативною групою зі складу саперів та осіб причетних до протимінної діяльності в Україні було утворено громадську організацію «Асоціація саперів України» (ГО “АСУ”) – NGO Ukrainian Deminers Association (UDA). 

ГО «АСУ» є неприбутковим добровільним об’єднанням фізичних осіб, створеним для здійснення та захисту прав і свобод людини та громадянина, задоволення суспільних, зокрема, економічних, соціальних, культурних, освітніх, екологічних та інших інтересів своїх членів та/або інших осіб.

Мета Асоціації

Об’єднання діючих та колишніх саперів та інших фахівців у сфері протимінної діяльності, а також ветеранів з метою захисту їхніх законних соціальних, економічних, правових та інших спільних інтересів і прав в державних, громадських органах, підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування, підтримки у їхній професійній діяльності та розвитку, реабілітації, лікуванні та відпочинку, страхуванні, соціальному забезпеченні та правовому захисті. Сприяння підняттю статусу сапера на належний рівень в державі, пропагування безпечної поведінки та здорового способу життя.

Наша місія

ЗРОБИТИ ЦЕЙ СВІТ БЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВСІХ! Для цього перед ГО “АСУ” стоять три стратегічні цілі:

  • Об’єднати та підвищити потенціал кращих спеціалістів України у сфері протимінної діяльності (ПМД);
  • Створити Єдині Національні Стандарти ПМД в Україні та забезпечити контроль за їх дотриманням;
  • Консолідувати зусилля громадянського суспільства, держави, ЗМІ та міжнародних партнерів для створення гідних умов праці, технічного забезпечення та захисту саперів України.

Наш цільовий девіз: приречені на успіх!

Основні напрями діяльності ГО “АСУ”

  • Громадський контроль за ПМД в Україні;
  • Участь у законотворчих процесах ПМД;
  • Правовий захист саперів;
  • Поширення інформації щодо ПМД;
  • Реабілітація постраждалих саперів;
  • Допомога у страхуванні діючих саперів;
  • Організація навчання та сприяння у працевлаштуванні саперів.

Організаційна структура

12 грудня 2018 року ми провели загальні збори всіх членів організації та затвердили структуру організації.

графіка - структура АСУ

Часто задавані питання (FAQ)

⁠Громадська організація, об’єднання саперів України, представлення громадського сектору у сфері протимінної діяльності.
Це близько 400 саперів зі всієї України, бойові сапери на лінії фронту, піротехніки ДСНС, сапери-демінери з гуманітарного розмінування. Це участь у всіх законотворчих процесах ПМД України. Розробка Стратегії ПМД, національних стандартів, постійсне сприяння Національному органу протимінної діяльності України, Міністерству економіки, Міністерству освіти та науки та іншим міністерствам та відомствам, основним стейкхолдерам ПМД.

Асоціація саперів України це вітчизняна організація, яка з гордістю створена в Україні та для України.

Так, це перша неприбуткова українська організація, яка пройшла сертифікацію на основні процеси розмінування та навчання населення щодо попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів.
Розмінування вручну, очищення районів бойових дій, технічне та нетехнічне обстеження територій.

Так, з моменту створення ГО “АСУ” це ще один національний майданчик переговорів щодо допомоги України у сфері ПМД.

Так, Асоціація постійно реалізує понад 10 гуманітарних проєктів, які стосуються:
– надання допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів;
– навчання населення з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів. ГО “АСУ” одна з перших організацій в Україні пройшла сертифікацію з цього виду діяльності;
– навчання готовності та захист у випадку конфлікту;
– звісно ж гуманітарного розмінування.

Так, з 5 квітня 2024 року ГО “АСУ” стала першою організацією, яка почала співголовувати у Зоні відповідальності протимінної діяльності ООН (Mine Action AOR). 
За співголовування відповідає проєктний менеджер Асоціації Ірина Гуцало.

Наразі площа саме замінованих територій точно невідома. Зараз активно проходять заходи з нетехнічного обстеження території (НТО), після його завершення можна буде сказати приблизну площу.
Поки цей процес триває ми називаємо ці території потенційно небезпечними. За даними національного органу протимінної діяльності загальна площа потенційно небезпечних територій становить 156 тис. кв. км.

Розмінування поділяється на 3 види:

  • бойове розмінування, яким займаються безпосередньо військові в зоні бойових дій;
  • оперативне – яким займаються піротехніки ДСНС, а також залучаються військові; 
  • гуманітарне – його основна відмінність від інших видів розмінування в тому, що воно проводиться не заради розмінування, а з метою передачі землі кінцевому користувачу з відповідними гарантіями якості та безпеки. Саме цим видом розмінування займається Асоціація саперів України.

Згідно статті 1 закону України “Про протимінну діяльність в Україні”, гуманітарним розмінуванням можуть займатится: “…оператори протимінної діяльності – уповноважені підрозділи центральних органів виконавчої влади, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, у тому числі міжнародні та іноземні, що залучаються до проведення заходів у сфері протимінної діяльності”.
Відповідно до статті 9 цього ж закону: “Порядок обліку суб’єктів господарювання і неприбуткових підприємств, установ та організацій, які мають право на провадження видів господарської діяльності у сфері протимінної діяльності та отримали сертифікат відповідності у встановленому законодавством порядку, його ведення та доступу до відомостей обліку операторів протимінної діяльності визначається Кабінетом Міністрів України”.

Дізнатись більше про проєктну діяльність організації можна у розділі Останні події
Слідкуйте за найбільш актуальними подіями Асоціації на нашій сторінці Facebook

Прокрутка до верху