Підвищення ефективності процесу гуманітарної протимінної діяльності (напрям EORE)

Асоціація саперів України активно проводить заходи в рамках реалізації проєкту «Підвищення ефективності процесу гуманітарної протимінної діяльності, включаючи допомогу жертвам від вибухонебезпечних предметів у Східній Україні шляхом розвитку національного потенціалу».

Проєкт охоплює 3 основні напрями гуманітарної протимінної діяльності: гуманітарне розмінування (HD), надання допомоги постраждалим від мін (MVA) та навчання населення щодо попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів (EORE).

В кінці січня EORE інструктори Асоціації саперів України Ігор Резніченко, Станіслав Бурдун та керівник EORE напряму організації Сергій Чуткий провели чергові тренінги для тренерів.

Зокрема, в м. Маріуполі були проведені тренінги з підготовки тренерів «Навчання населення з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів»  у Донецькому державному університеті внутрішніх справ (ДонДУВС). Підготовку пройшли 34 курсанти (22 чоловіків та 12 дівчат) ДонДУВС. Одразу ж після навчання курсанти почали втілювати отримані знання та навички в життя, працюючи з населенням: школярами, студентами, членами місцевої громади, навчаючи людей правилам безпечної поведінки та формуючи в них відповідальне відношення до свого життя і здоров’я.

Також в м. Маріуполі було підготовлено 13 інструкторів серед працівників Маріупольського Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Донецької області та 15 інструкторів з числа вчителів школи №58 смт Талаківка.

В м. Бахмут Донецької області був проведений EORE тренінг для тренерів з представниками Бахмутської територіальної громади. В ході занять підготовку пройшли 21 особа (14 жінок, 7 чоловіків) з різних населених пунктів Бахмутської громади, зокрема, 20 педагогів та 1 медичний працівник.

Всі підготовлені EORE тренери отримали сертифікати міжнародного зразка, а також всі необхідні методичні матеріали для інформування населення щодо ризиків від ВНП: роздатковий матеріал, буклети, презентації для дітей та дорослих, навчальні посібники з методичними матеріалами щодо викладання даної тематики для різних категорій населення, віку та груп ризику.

Заняття проходили з використанням сучасних інтерактивних форм навчання дорослих у повній відповідності до міжнародних стандартів протимінної діяльності (IMAS) та Закону України “Про протимінну діяльність в Україні”.

Місія Асоціації саперів України «Зробимо цей світ безпечним разом» сьогодні, під час зростання військово-політичної та соціально-психологічної напруги навколо нашої держави, набуває особливої актуальності.

Впевнені, результатом проведеної спільної роботи будуть:

• врятовані життя наших співгромадян,

• відновлення можливостей безпечної життєдіяльності людей,

• зниження соціально-психологічного напруження у суспільстві.

Реалізація проєкту Асоціації саперів України стала можливою завдяки фінансовій підтримці Ukraine Humanitarian Fund Управління ООН з координації гуманітарних справ / OCHA Ukraine

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *