interim report MAG UDA

Проміжний звіт з проєкту “Зміцнення потенціалу EORE в Україні”

Звітний період: 1 листопада 2022 – 31 березня 2023

Проєкт виконується ГО «Асоціація саперів України» (далі – АСУ) за фінансової підтримки донора – ГО Mines Advisory Group (MAG), на підставі Грантової угоди, від 1 листопада 2022 р. та Додаткової угоди, від 30 березня 2023 р.)

16-17 листопада 2022 року начальником відділу ЕОРЕ УДА проведено 2-денний внутрішній ТОТ, на виконання заходів за Проєктом. В результаті підготовлено та отримали сертифікати 8 тренерів. Ці люди були розділені на 4 команди, які проводили тренінги EORE у регіонах, визначених проєктом. Зокрема, у Харківській, Полтавській, Вінницькій, Житомирській, Дніпропетровській та Київській областях.

interim report UDA

Результати проєкту

Загалом у Вінницькій, Житомирській, Київській (включаючи м. Київ), Харківській, Дніпропетровській, Полтавській областях було проінформовано 15 600 людей через офлайн та онлайн сесії EORE.

10 співробітників АСУ пройшли підготовку на базовому курсі розмінування, який проводив MAG. Навчання проходили у місті Кропивницький.
АСУ підтримує базовий курс розмінування шляхом надання MAG 15 детекторів та 15 ЗІЗ на період реалізації цього проєкту. АСУ також надасть десять співробітників, розділених на дві групи по п’ять осіб, які фізично придатних для навчання з розмінування та доступних протягом навчання.

korostyshiv report

В рамках реалізації проєкту створено 2 мурали в Краснограді (Харківська область) та в смт Народичі (Житомирська область). На муралах розміщені QR-коди з матеріалами EORE, для підвищення обізнаності населення з проблеми мінного забруднення.Створення обох муралів відбулося завдяки тісній співпраці з місцевою владою відповідних громад.

мурал АСУ

З 30 листопада 2022 року по 31 березня 2023 року ми провели 291 EORE сесії. Загальна кількість бенефіціарів, які пройшли сесії EORE, наразі становить 10 283. А також ми охопили 5344 дитини сесіями EORE.

Загальна кількість бенефіціарів, розподілена за статтю

Загальна кількість бенефіціарів, розподілена за віком

Проміжний звіт з проєкту

Географічний розподіл наданих живих EORE сесій для громад:

Полтавська – 56
Вінницька – 53
Житомирська – 48
Київська – 40
Дніпропетровська – 18
Харківська – 18

мапа україни

Протягом реалізації проєкту проводився внутрішній контроль якості 13 разів (3 для Харківської, 4 для Житомирської, 3 для Дніпровської, 3 для Вінницької команд). Після проведення контролю були надані рекомендації всім командам, що підвищило якість надання інформації бенефіціарам.

Виклики та обмеження

Оскільки триває повномасштабна агресія Росії, є велике бажання та потреба багатьох людей проводити такі сесії. А в деяких випадках вони приходили з інших міст і не могли дочекатися наступного сеансу. Кількість людей, які приходили на сесію іноді перевищувала 30-35 осіб. У таких випадках наші команди дозволяли людям брати участь і кількість бенефіціарів, представлених на сесіях була більшою, ніж рекомендовано. Отже, ми робили все можливе для планування і там, де це було можливо ми планували кілька сесій заздалегідь, щоб охопити якомога більшу кількість бенефіціарів на кожній сесії.

Під час сесій відбувалися часті ракетні обстріли території України. Постійні сирени повітряної тривоги змушували EORE команди йти до найближчого бомбосховища або відкладати початок сесії до скасування попередження про повітряний наліт.

У разі переміщення команди та глядачів у бомбосховище ситуація на сесії кардинально змінювалася, оскільки в укриттях дуже шумно та тісно. Внаслідок авіаударів дуже частими були відключення електроенергії. Враховуючи всі виклики та обмеження, усі наші EORE команди зробили все можливе, щоб досягти необхідних результатів і проінформувати якомога більше людей.


Слідкуйте за найбільш актуальними подіями Асоціації на нашій офіційні сторінці Facebook.
Останні новини Асоціації читайте у розділі >> Останні події.