Нетехнічне обстеження територій

Нетехнічне обстеження звільнених територій

З 3 травня 2022 року в рамках проєктів Асоціації саперів України оператор протимінної діяльності Demining Solutions розпочав заходи з нетехнічного обстеження території (НТО) у Київській та Чернігівській областях.

НТО є першим і одним із найважливіших етапів гуманітарного розмінування. Це перший крок до звільнення українських земель від вибухонебезпечних залишків війни. 

На сьогодні, в рамках виконання заходів з НТО вже обстежено 16 362 298 кв. метрів небезпечної території Київщини та Чернігівщини. Ідентифіковано 32 забруднені/ймовірно забруднені території, підготовлено та завантажено в систему управління інформацією протимінної діяльності (IMSMA) 32 звіти НТО. Крім того, на одну ділянку загальною площею 1 729 998 кв. метрів підготовлено звіт, де не підтверджено небезпеки і цю ділянку можна використовувати громадою за призначенням.

Для ефективного збору інформації та для складання мап полів наші фахівці використовуються сучасні геоінформаційні системи, а також є досвід використання БпЛА.

Нагадуємо, що за даними Національного органу протимінної діяльності  України близько 160 тисяч кв. км території України потребує обстеження на наявність ВНП. З початком повномасштабної війни Асоціація саперів України вела аналіз та оцінку потенційно-небезпечних територій, які підлягають процедурам гуманітарного розмінування.

Нетехнічне обстеження територій
Нетехнічне обстеження територій

Станом на 1 вересня 2022 року за оцінкою Асоціації загальна площа таких потенційно-небезпечних територій складала близько 138 968 кв. км. Всі наші дані передаються у встановленому порядку до секретаріату Національного органу протимінної діяльності (ПМД) та Центру ПМД Міністерства оборони України.

Заходи проводяться в рамках проєкту Асоціації саперів України «Increasing the efficiency of the Humanitarian Mine Action process including Mine Victim Assistance in East Ukraine through the development of national Capacity Building» (з 24 лютого 2022 року проєкт був переорієнтований) за підтримки Українського гуманітарного фонду Управління ООН з координації гуманітарних справ / OCHA Ukraine.

Зробимо Україну безпечною разом!

Слідкуйте за найбільш актуальними подіями Асоціації на нашій офіційні сторінці Facebook.

Останні новини Асоціації читайте у розділі -> Останні події.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *