передача очищеної землі

Перша передача очищеної землі на Макарівщині

У жовтні відбулась знакова подія для Асоціації саперів України та протимінної діяльності в цілому. Вперше з початку повномасштабної війни ми разом з Національним органом протимінної діяльності в Україні організували передачу очищеної від вибухонебезпечних предметів землі кінцевому користувачу – Макарівській громаді. Мова йде про сільськогосподарське поле, адже керівництвом країни було визначено пріоритет у гуманітарному (суцільному) розмінуванні саме в інтересах аграріїв. Також слід відмітити, що загальна площа поля складає 219 329 м2, що є наразі найбільшим показником переданої деокупованої та очищеної від вибухонебезпечних предметів української землі.

АСУ передача очищеної землі

Передача очищеної землі відбувається після проведення зовнішнього контролю інспекційним органом та складанням відповідних актів. Тільки після успішного проходження інспекційної перевірки оператором протимінної діяльності може здійснені заходи з передачі. Асоціація вдячна за оперативну та чітку організацію інспекційного процесу секретаріатом Національного органу протимінної діяльності України (Міністерство оборони України) та Центром розмінування.

передача очищеної землі

Очищення землі від вибухонебезпечних предметів проводив український оператор протимінної діяльності Demining Solutions, який і надалі продовжує свою діяльність з гуманітарного розмінування звільнених українських територій.

Заходи з передачі очищеної землі проводяться в рамках проєкту «Increasing the efficiency of the Humanitarian Mine Action process including Mine Victim Assistance in East Ukraine through the development of national Capacity Building» (“Підвищення ефективності процесу

гуманітарної протимінної діяльності, включаючи допомогу постраждалим від мін на сході України, шляхом розвитку національного потенціалу”). З 24 лютого 2022 року проєкт був переорієнтований за підтримки Українського гуманітарного фонду Управління ООН з координації гуманітарних справ / OCHA Ukraine.

Зробимо Україну безпечною разом! 💙💛

Слідкуйте за найбільш актуальними подіями Асоціації на нашій офіційні сторінці Facebook.
Останні новини Асоціації читайте у розділі -> Останні події.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *