Перша передача звільненої та очищеної української землі на Макарівщині

У жовтні відбулась знакова подія для Асоціації саперів України та протимінної діяльності в цілому. Вперше ми з початку повномасштабної війни за організацією Національним органом протимінної діяльності в Україні передали очищену від вибухонебезпечних предметів землю кінцевому користувачу – Макарівській громаді. Мова йде про сільськогосподарське поле, адже керівництвом країни було визначено пріоритет у гуманітарному (суцільному) розмінуванні саме в інтересах аграріїв. Також слід відмітити, що загальна площа поля складає 219329 м2, що є наразі найбільшим показником переданої деокупованої та очищеної від вибухонебезпечних предметів української землі.

Передача землі відбувається після проведення зовнішнього контролю інспекційним органом та складанням відповідних актів. Тільки після успішного проходження інспекційної перевірки оператором протимінної діяльності може здійснені заходи з передачі. Дякуємо за оперативну та чітку організацію інспекційного процесу секретаріатом Національного органу протимінної діяльності України (Міністерство оборони України) та Центром розмінування.

Очищення від вибухонебезпечних предметів проводив оператор протимінної діяльності Demining Solutions, який продовжує свою діяльність з гуманітарного розмінування звільнених українських територій.

Заходи проводяться в рамках проєкту «Increasing the efficiency of the Humanitarian Mine Action process including Mine Victim Assistance in East Ukraine through the development of national Capacity Building» (з 24 лютого 2022 року проєкт був переорієнтований) за підтримки Українського гуманітарного фонду Управління ООН з координації гуманітарних справ / OCHA Ukraine.

Зробимо Україну безпечною разом! 💙💛

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *