Безпека в сучасних реаліях від Асоціації саперів України

У лютому цього року мало хто вірив у широкомасштабну війну в нашій країні. 24-25 лютого не всі вірили, що ворог опиниться під стінами столиці і будуть окуповані мирні населені пункти Київщини. У кінці лютого багато хто вірив, що цивільні об’єкти не будуть обстрілювати, що це війна військових. На початку березня майже ніхто не знав про фосфорні і касетні бомби, та як поводитись з вибухонебезпечними предметами. Зараз більшість не вірить у застосування ворогом хімічної, бактеріологічної і ядерної зброї. Але реальність інша у противагу до оптимізму і ціна нехтування безпекою – це особисте здоров’я і життя, а також здоров’я і життя рідних.

Експерт з безпеки Асоціації саперів України Ігор Молодан вже більше 20 років займається питаннями цивільної безпеки у різних екстремальних умовах. Автор декількох книг і безпекових програм для цивільного населення, в Збройних Силах України займався цивільно-військовим співробітництвом, як з населенням взагалі, так і в зоні проведення Операції об’єднаних Сил, має величезний досвід з питань безпеки цивільного населення в зоні бойових дій, включно з оцінкою реалій сьогодення.

В квітні Асоціація саперів України за підтримки ООН запустила новий освітній безпековий продукт «Безпека цивільного населення в зоні бойових дій», який не тільки інформує населення щодо правильної поведінки в зоні бойових дій, але і готовить інструкторів з безпеки для швидкого розповсюдження життєво необхідної інформації серед населення громад.

Програма курсу включає алгоритми дій цивільного населення у разі різних випадків загострення обстановки, а також лекції з інформування населення щодо ризиків від вибухонебезпечних предметів.

Нашим тренером з безпеки Ігорем Молоданом за цей час вже було проінформовано 1425 осіб (1179 чоловіків і 246 жінок) у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській і Чернігівській областях, підготовлено 220 інструкторів з безпеки (180 чоловіків і 40 жінок). Заняття проходили з використанням сучасних інтерактивних форм навчання дорослих.

До наших занять можуть залучатись усі бажаючі за умови самостійного збору груп в аудиторії. Також наша програма зацікавить підприємства, які опікуються безпекою своїх робітників. Заявки на проведення занять з «Безпеки цивільного населення в зоні бойових дій» можна надсилати на нашу електронну скриньку ua.deminers@gmail.com тема листа: «До уваги Ігорю Молодану».  

Впевнені, результатом проведеної спільної роботи будуть:

• врятовані життя наших співгромадян,

• відновлення можливостей безпечної життєдіяльності людей,

• зниження соціально-психологічного напруження у суспільстві.

Реалізація проєкту Асоціації саперів України стала можливою завдяки підтримці Ukraine Humanitarian Fund Управління ООН з координації гуманітарних справ / OCHA Ukraine.

Місія Асоціації саперів України «Зробимо цей світ безпечним разом» сьогодні, під час повномасштабної агресії РФ проти України, зростання військово-політичної та соціально-психологічної напруги навколо нашої держави, набуває особливої актуальності.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *