НТО та розмінування

НТО та гуманітарне розмінування України

Важливість нетехнічного обстеження (НТО) територій важко переоціни. По-перше, це перші кроки до очищення наших земель від вибухонебезпечних предметів, а по-друге, це один із методів виключення земель з категорії небезпечних. НТО – це не просто збір даних про ВНП, і навіть не про виявлення/спростування доказів. НТО – це системний комплекс заходів як складової гуманітарного розмінування, який завершується звітом НТО. Важливо зазначити, що кожен такий звіт заноситься до Системи управління інформацією щодо протимінної діяльності (IMSMA) та проходить верифікацію.

Зрозуміло, що в тих масштабах потенційно-небезпечних територій України, за нашими даними – це понад 139 тис. км2, які є на сьогодні – НТО є одним із найбільш раціональних рішень.

Саме тому в рамках проєкту ГО “Асоціація саперів України” сапери нашого імплеметаційного партнера Demining Solutions, з кінця 2022 року активно впроваджують НТО на багатьох ділянках нашої країни:

  • з грудня 2022 р. – Харківська область;
  • з лютого 2023 р. – Миколаївська;
  • з березня – Дніпропетровська та Київська;
  • з травня – Херсонська.
гуманітарне розмінування
розмінування України

Наразі сапери працюють на територіях 8 територіальних громад 5 зазначених вище областей. Загалом нашими саперами під час НТО вже було охоплено загальною площею понад 15 млн м2. Зокрема, продовжуємо розмінування та очищення від вибухонебезпечних предметів сільськогопосподарські землі Макарівської громада Київщини. Макарівська громада одна із найбільш постраждалих територій внаслідок вторгнення російсько-окупаційних військ у Київській області.

Це тільки початок нашого життєво необхідного проєкту. Команда АСУ разом із саперами DS розмінує кожний клаптик нашої території. Всі 603.7 км2 будуть вільні від мін та вибухонебезпечних предметів!


Слідкуйте за найбільш актуальними подіями Асоціації на нашій офіційні сторінці Facebook.
Останні новини Асоціації читайте у розділі >> Останні події.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *