Навчання населення щодо ризиків від вибухонебезпечних предметів у Донецький області

У грудні Асоціація саперів України завершила один із своїх найбільш успішних проєктів – навчання населення щодо ризиків від вибухонебезпечних предметів (EORE) у Донецький області.

В рамках проєкту було підготовлено 10 тренерів (5 жінок і 5 чоловіків –  місцевих жителів Донецької області), які були розподілені на 4-х мобільних команд операторів EORE: група  EORE «Краматорськ», група  EORE «Покровськ», група  EORE «Волноваха» та група  EORE «Маріуполь».

Протягом двох місяців  тренери EORE провели 214 сесій у населених пунктах, де проживає найбільш вразлива категорія населення Донецької області. EORE сесії проводились з використанням інтерактивних методик, рольових ігор, наглядних матеріалів (фліпчарт, презентації PowerPoint, роздруківки) та у відповідності до СОП організації, IMAS 12.10 і національного стандарту ПМД 8820:2018. Всім учасникам сесій були роздані інформаційні буклети, розроблені ГО «Асоціація саперів України».

Всього проінформовано 3919 місцевих жителів Донецької області:

  • 1115 – дітей (567 – дівчат та 548 – хлопців)
  • 2804 – дорослих (1883 – жінок та 921 – чоловіків).

Всі дані були занесені до бази даних IMSMA. До речі, Асоціація саперів України одна із перших організацій, які безпосередньо вносять свої дані до національної інформаційної системи протимінної діяльності.  

Відповідно до проведених досліджень у сфері ПМД та наданих рекомендацій від ПР ООН, в ході проєкту більша увага приділялась інформуванню дорослого населення (більше 70 % бенефіціарів було саме доросле населення).

Всі групи EORE показали високий професіоналізм, не дивлячись на складнощі при виконанні завдань, насамперед, пов’язані із пандемією Covid-19, тренери з  EORE виконали план на 124% (організація надала на 719 бенефіціарів більше)!

Проєкт показав ефективність навчання населення Донецької області з EORE шляхом підготовки тренерів та подальшим проведенням ними інформаційних сесій в місцях проживання, навчання і роботи місцевих жителів області.

Висока ефективність проведення проєкту у Донецькій області вказує на необхідність продовження подібного проєкту у 2022 році.

Проэкт був реалізований в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки уряду Канади. 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *