постер статті до дня просвіти з мінної небезпеки

До дня просвіти з питань мінної небезпеки

Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй визначила 4 квітня Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаній з розмінуванням. Його метою є підвищення обізнаності про небезпеку мін та вибухонебезпечних залишків війни та сприяння їх знищенню.

З початку заснування громадської організації «Асоціація саперів України» (ГО «АСУ»), просвітницька робота з мінної небезпеки є одним з основних напрямів протимінної діяльності. Нашою організацією було розроблено 4 навчальні курси з безпеки життя, два для дорослих та два для дітей: “Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів (EORE) і з готовності та захисту у випадку конфлікту (CPP). Понад чотири роки наші інструктори проводять живі EORE сесії, і понад 2 роки CPP сесії з насаленням України по всій її території, окрім тимчасово окупованої.

Наша команда постійно працює над тим, щоб робити інформацію з мінної небезпеки максимально доступною. Так, з 2022 року всі наші безпекові курси можна пройти безкоштовно онлайн на Навчальній платформі АСУ. А з 2023 року кожен бажаючий має можливість замовити проведення EORE / CPP сесії для своєї організації, компанії чи закладу освіти, ця опція також є безкоштовною.

інструктор АСУ показує дітям знак, яким позначають небезпечні території
EORE сесія з дітьми молодших класів у сховищі школи

В рамках просвітницької роботи, з 2023 року ГО «АСУ» активно працює над розширенням доступності життєвоважливої інформації з мінної небезпеки для всіх категорій населення України. Ми намагаємося охопити найбільш вразливі категорії людей, а також людей з обмеженими можливостями та спеціальними потребами у навчанні. Тому в нашій діяльності та при проведенні Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів (EORE) наша команда враховує аспекти просвіти, що базуються на принципах недискримінації та багатоманітності людини.

За останній рік роботи ми досягли певних результатів у цьому напрямі:

  • В минулому році інструктори ГО “АСУ” пройшли спеціальні тренінги для тренерів та отримали важливі навички щодо інклюзії всіх без винятку дітей до навчальних сесій з попередження ризиків від мін та інших ВНП (EORE). Вже майже рік наші сертифіковані інструктори проводять адаптовані сесії для дітей з обмеженими можливостями, у тому числі дітей з аутизмом. Просвітницька робота, відновлення та стабілізація психоемоційного та фізичного здоров’я таких вразливих дітей відбувається в притулках та в спеціальних школах-інтернатах. Також ми працюємо з вразливими категоріями населення, зокрема внутрішньо переміщеними особами та людьми, які втратили своє житло в ході бойових дій.
  • Ми розробили відео-уроки з мінної небезпеки з сурдоперекладом для дітей та дорослих з порушеннями чи повною втратою слуху. Відео-уроки можна переглянути на окремій сторінці нашого сайту >>>
  • Відтепер наш сайт повністю адаптовано для людей, які мають тотальну втрату зору. За допомогою спеціальної програми (скрінрідера) незрячі люди можуть самостійно ознайомитись з інформацією на сайті та подати заявку на всебічну допомогу.

Ми вдячні нашим партнерам міжнародній організації Save The Children за допомогу та підтримку, продовжуємо працювати в цьому напрямі.
Зробимо Україну безпечною разом!


З результатми діяльності нашої організації у 2023 році можна ознайомитись у цій статті
Слідкуйте за найбільш актуальними подіями Асоціації на нашій офіційній сторінці Facebook

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *