Голови організацій АСУ та MAG підписують черговий договір про Співпрацю

Співпраця Асоціації саперів України з Mines Advisory Group

Співпраця ГО “Асоціації саперів України” з міжнародною неурядовою організацією Mines Advisory Group (MAG) розпочалася у травні 2022 року з підписання меморандуму про співпрацю. 

Вже у червні 2022 року ми почали реалізацію першого спільного проєкту “Розвиток потенціалу EORE в Україні”. З того часу загалом було розпочато чотири проєкти. Два з яких було успішно завершено у серпні 2022 р. та у вересні 2023 р., а у серпні та у жовтні 2023 року було розпочато ще два нових проєкти спрямовані на EORE та розвиток потенціалу з гуманітарного розмінування в Україні.

Діяльність та результати реалізації проєктів у партнерстві з MAG 

У спільній діяльності було проведено низку “Training for Trainers” (ТоТ) та інших тренінгів щодо попередження ризиків від мін та вибухонебезпечних предметів (EORE). Тренінги такого роду є важливими, оскільки Навчання щодо ризиків від мін та вибухонебезпечних предметів є невід’ємною частиною протимінної діяльності та потребує наявності сертифікату. 

сертифіковані тренери АСУ

Учасники ТоТ тренінгів пройшли програму навчання, успішно здали тестові завдання та отримали відповідні сертифікати.

EORE сесії

З середини липня 2022 року сертифіковані інструктори у складі 7 груп розпочали проводити сесії з Навчання з попередження ризиків від мін та вибухонебезпечних предметів (EORE). Сесії проводились у громадах Вінницької, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Харківської, Полтавської, Херсонської, Миколаївської та Чернігівської областей України.

Голова АСУ виступає перед залом слухачів на EORE сесії

Цільовою аудиторією були дуже різноманітні категорії населення: діти, батьки, працівники та керівний склад закладів освіти та сім’ї, які постраждали від повномасштабної агресії російської федерації, вимушено переміщені особи з Донецької, Луганської, Харківської областей.

тренер АСУ проводить сесію з мінної небезпеки для підлітків в укритті школи

З дітьми проводились цікаві квести для кращого засвоєння матеріалу, з дорослими – інтерактивні навчальні сесії з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів. Кінцева мета занять – зміна поведінки дітей і дорослих на безпечну та збереження життя і здоров’я наших співгромадян.

Навіть, відсутність світла і повітряні тривоги не змогли завадити нашим інструкторам підвищити обізнаність учнів, вчителів та батьків, щодо ризиків від мін та вибухонебезпечних предметів і правил безпечної поведінки. Навчання проводились в спеціально обладнаних укриттях.

За підсумками співпраці у 2-х проєктах було проведено 518 EORE сесій та охоплено 19 290 бенефіціарів, які отримали нову інформацію та знання щодо ризиків від мін та вибухонебезпечних предметів (офлайн та онлайн), що, в свою чергу, призведе до зміни їх ставлення та поведінки на безпечну.

жінка-тренер АСУ проводить сесію з мінної небезпеки для дітей та дорослих в укритті: слухачі сидять на стільцях по периметру приміщення

Розвиток потенціалу національного оператора ПМД

Партнерство з MAG Ukraine спрямовано не тільки на виконання завдань у сфері протимінної діяльності (ПМД), що, очевидно, першочергове, але й на розвиток потенціалу національного оператора ПМД. Так, в рамках спільних проєктів з MAG було навчено 10 саперів (розмінування) у відповідності до програми підготовки оператора ПМД. Сьогодні ці сапери вже допомагають вирішувати завдання держави у сфері протимінної діяльності.

сапери в захисній формі проводять практичні тренування в полі
10 саперів сидять на лекції, в класі у 2 ряди, в центрі для підготовки саперів

співпраця АСУ і MAG

ГО «Асоціація саперів України» активно та всебічно допомагає Макарівській громаді Київської області: проводить гуманітарне розмінування територій, надає грошову допомогу вразливим категоріям населення, проводить навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів. Слід зазначити, що 15 серпня 2022 був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між ГО «Асоціація саперів України» та Макарівської громадою.

Результати співпраці – мурали

Крім того, результатами співпраці “Асоціації саперів України” з Mines Advisory Group стали 4 мурали, які прикрасили будівлі в різних куточках України.

організатори та творці муралу на його фоні на стіні двоповерхової будівлі: поле проростків пшениці та соняшників, серед поля голова української дівчини у вінку з маків, яка нюхає соняшник, а серед трави у землі видніються міни та інші ВНП
Мурал – Макарів, Київська область
мурал АСУ на стіні двоповерхової будівлі - зображена дівчина зі спини увібрана в сукню з трави і маків, а серед трави як квіти видніються червоні попереджувальні знаки про міни та роботизована техніка з розмінування
Мурал – Київ, вул. Академіка Заболотного, 20А

Перший мурал було створено у вересні 2022 року в Макарові на Київщині. Другий – у Краснограді, Харківської області, третій – у Народичах, Житомирської області, четвертий – у місті Києві за адресою вул. Академіка Заболотного, 20А.
Важливою складовою муралів є QR-код, розміщений на всіх муралах – який веде на інформаційну сторінку з мінної небезпеки (EORE), прочитавши яку, населення отримає знання з безпечної поведінки по відношенню до мін та вибухонебезпечних предметів.

мурал АСУ на стіні двоповерхової будівлі - дівчина нюхає квіти, а на задньому плані будівлі та заміновані землі
Мурал – Красноград, Харківської області
мурал АСУ на адміністративній будівлі у Народичах, Житомирській області у вигляді вишиванки
Мурал – «Літопис української пам’яті» у смт. Народичі, Житомирської області

Подальша співпраця

Наша співпраця з MAG продовжуватиметься до кінця березня 2025 року. У нових проєктах ми продовжимо реалізовувати:

  1. Нетехнічне обстеження територій у Миколаївській області;
  2. Навчання населення з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів у Миколаївській, Херсонській, Одеській, Кіровоградській та Черкаській областях;
  3. Створення EORE муралів.

Станом на 6 листопада 2023 року, в рамках нових проєктів, чотирма групами тренерів вже проведено 105 офлайн та 15 онлайн EORE сесій. Загальна кількість охоплених бенефіціарів на сесіях становить 2953 осіб, у Кіровоградській, Черкаській, Миколаївській та Одеській областях.

Голови UDA та MAG на конференції в Лондоні

Представники організацій АСУ та MAG тиснуть одне одному руки після підписання договору про співпрацю
зустріч АСУ з партнерами з MAG в рамках проєктної співпраці: 6 представників з обох сторін спілкуються за круглим столом

Працюємо далі заради перемоги та безпеки наших громадян!


Слідкуйте за найбільш актуальними подіями Асоціації на нашій офіційній сторінці Facebook
Останні новини Асоціації читайте у розділі Останні події

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *