Нам два роки!

12 листопада 2018 року для вирішення проблем України у сфері протимінної діяльності (ПМД) ініціативною групою саперів та осіб причетних до ПМД було створено громадську організацію «Асоціація саперів України» (АСУ). На початку 2019 року організація розробила стратегічний та операційний плани, де була визначена актуальна суспільно-важлива Місія організації: «Зробити цей світ безпечним для всіх: для тих, хто користується цією безпекою і для тих, хто її створює».

За два роки існування АСУ об’єднала більш ніж 160 членів зі всіх куточків України, створила 9 регіональних представництв та є одним із лідером у сфері ПМД в Україні.

АСУ є єдиною вітчизняною неприбутковою організацією, яка внесена у загальну всесвітню базу даних організацій ПМД Міжнародного центру з гуманітарного розмінування в Женеві. АСУ є постійним членом саб-кластеру ПМД ПРООН, кластеру Захисту ПРООН, а також партнером кластеру Продовольчої безпеки та забезпечення засобів до існування, кластеру Освіти. Асоціація саперів України – постійний учасник заходів (конференції, робочі зустрічі, круглі столи, міжнародні виставки, симпозіуми, тощо) ПМД в Україні та за кордоном.

За 2 роки існування АСУ успішно реалізувала низку проєктів у сфері ПМД, основними з яких можна вважати:

  • Розробка навчально-методичного посібника для використання в педагогічній діяльності «Мінна безпека» та посібника для працюючого населення «Мінна безпека»;
  • Розробка та розповсюдження друкованих інформаційних матеріалів щодо мінної небезпеки і правильної поведінки;
  • Розробка та надання пропозицій щодо змін до ЗУ «Про протимінну діяльність в Україні»;
  • Розробка стандартних операційних процедур щодо навчання з мінної небезпеки (ДСТУ-П IMAS 12.10);
  • Нагородження найкращих саперів України з метою підняття іміджу професії «сапер»;
  • Інформування населення України щодо ризиків від мін та ВНП (у навчальних закладах для учнів та вчителів, для військових та капеланів, організацій та установ, підготовка інструкторів з мінної небезпеки).
Інформування щодо ризиків від мін та ВНП
Нагородження найкращих саперів України

На сьогодні – в організації на завершальній стадії імплементація проєкту «Інформування щодо ризиків від вибухонебезпечних предметів у загальноосвітніх школах (12-18 років) – Тренування для вчителів з мінної небезпеки», який реалізовується за фінансової підтримки Сполучених Штатів Америки, за участю U.S. Embassy Kyiv Ukraine та U.S. Department of State.

Не дивлячись на вплив пандемії COVID-19 на нашу діяльність, у 2020 році була проведена величезна робота, подано низку інших проєктів у сфері ПМД. Впевнено дивимося у 2021 рік! 

Асоціація саперів України дякує кожному члену організацій за їх внесок, кожному Партнеру організації за співробітництво і проведені спільні заходи, іноземним партнерам – за підтримку та міжнародну координацію, органам державної влади – за сприяння, зокрема: МОУ, ДСНС, ДССТ, МОН, Міністерству з питань реінтеграції ТОТ, Донецькій та Луганська ОДА, міжнародним організаціям – за взаємодію, зокрема: UNDP, OCHA та OSCE PCU, всім хто причетний до досягнення нашої основної мети – Зробити цей світ безпечним для всіх!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *