MRE від Асоціації саперів України

Зазвичай лінія розмежування бойових дій проходить повз населені пункти в яких проживає цивільне населення, яке неминуче стикається із вибухонебезпечними предметами (ВНП). У свою чергу, військові капелани мають можливість спілкуватись, як з військовими так із місцевими мешканцями, а також проводити їм роз’яснювальну роботу щодо правил безпечної поведінки у ситуаціях, пов’язаних із мінами та ВНП.

27-го липня 2019 року в рамках «Щорічної конференції військових капеланів УЦХВЄ» у м. Києві тренерами ГО “Асоціація саперів України” (далі –  Асоціація) було проведено навчання з інформування про мінну небезпеку (Mine Risk Education – MRE) для військових капеланів. Провели її досвідчені інструктори Асоціації: Сергій Чуткий, член Правління організації, керівник за напрямом MRE та Дмитро Паньшин, член Експертної ради організації. На заході також був присутній Виконавчий директор Асоціації Тимур Пістрюга.

Сесія з інформування про мінну небезпеку пройшла в інтерактивному форматі з використанням сучасних методик навчання дорослих та оцінки отриманих знань у відповідності до міжнародних стандартів протимінної діяльності IMAS та стандартних операційних процедур (SOP-2). 17 військових капеланів зі всієї України отримали практичні знання щодо мінної небезпеки та моделі правильної поведінки у різних небезпечних ситуаціях, навчились ідентифікувати небезпечні території та вибухонебезпечні предмети. Також військовим капеланам була надана інформація щодо формату інформування дорослих та дітей про мінну небезпеку та ефективних методик роботи з місцевим населенням у напрямі зміни поведінки. Здобуті знання військові капелани будуть застосовувати у своїй щоденній службі на Сході України. В свою чергу, це буде сприяти підвищенню не тільки їхньої особистої безпеки та безпеки особового складу ЗС України, а також місцевого населення, особливо дітей і допоможе врятувати не одне людське життя.

В кінці заходу військові капелани виразили свою подяку ГО “Асоціація саперів України” та висловили свої побажання щодо подальшої співпраці з нашою організацією у напрямі MRE на систематичній основі.

Напередодні сесії MRE з військовими капеланами, 18 липня ц.р. в Краматорську ГО «Асоціація саперів України» взяла участь у першій координаційній зустрічі з питань MRE в рамках сабкластеру протимінної діяльності ПРООН. Основна мета зустрічі налагодити взаємодію між всіма учасниками, які проводять MRE  в Україні. Була досягнута домовленість про створення єдиної бази даних стосовно планування MRE  в Україні.

Завдяки широкому і висококласному підбору експертів з MRE, які є дійсними членами організації, «Асоціація саперів України» стає активним членом процесу інформування населення про мінну небезпеку. Асоціація й надалі буде брати активну участь в MRE, насамперед, на Сході України.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *