Гендерна політика

АСУ демонструює прихильність організації до гендерної рівності як важливого аспекту гуманітарного розмінування.

Заява Голови правління ГО “Асоціація саперів України” Тимура ПІСТРЮГИ

Шановні партнери, друзі та колеги!

Ми в громадській організації «Асоціація саперів України» пишаємося тим, що впроваджуємо гендерно чутливий підхід у нашу діяльність, визнаючи різноманіття як силу, яка робить нашу організацію сильнішою, ефективнішою та справедливішою.

Гендерна рівність для нас – це не просто формальність. Це основа нашої місії та діяльності, бо лише через справедливість і повагу ми можемо створити безпечніше і краще майбутнє для кожного і кожної з ким працюємо. Кожен день нашої праці нам доводить, що рівність, інклюзія та повага до різноманіття  – це ще й шлях до ефективності та успіху.

Наша людиноцентрична політика базується на Законі України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”, що сприяє розвитку інклюзивного суспільства та забезпечує реалізацію гендерно чутливої ​​політики в усіх напрямках нашої діяльності. А наші зобов’язання перед суспільством і донорами базуються на принципах Women’s Empowerment Principles (WEPs) – Глобальної ініціативи ООН, яка сприяє досягненню гендерної рівності, а саме:

Встановлення лідерства на найвищому рівні.
Забезпечення підтримки рівності жінок і чоловіків як корпоративної стратегії та частини культури організації.

  1. Встановлення лідерства на найвищому рівні.
    Забезпечення підтримки рівності жінок і чоловіків як організаційної стратегії та частини культури організації
  2. Рівні можливості, інклюзія та недискримінація.
    Налагодження системи працевлаштування, розвитку кар’єри та оплати праці, що виключає дискримінацію за ознакою статі.
  3. Здоров’я, безпека та благополуччя працівників.
    Забезпечення безпечних і здорових умов праці для всіх працівників без дискримінації.
  4. Освіта та професійний розвиток.
    Інвестування в розвиток навичок та потенціалу всіх працівників, незалежно від статі.
  5. Сприяння лідерству та залученню жінок.
    Підтримка жінок шляхом створення умов для розвитку карʼєри, забезпеченні рівного доступу до ресурсів.
  6. Підтримка гендерної рівності через взаємодію із суспільством.
    Забезпечення гендерно чутливого підходу у взаємодії з партнерами, постачальниками та спільнотами.
  7. Прозорість, вимірювання та публічне звітування.
    Впровадження системи моніторингу та оцінки реалізації гендерної політики, а також регулярна звітність про прогрес.

Останнім часом ми розробили та прийняли низку політик і стратегій, які спрямовані на забезпечення рівних прав і можливостей для всіх учасників та партнерів нашої організації. Ми також розробили “Кодекс поведінки партнерів і постачальників ГО “Асоціація саперів України”, який забезпечує відповідність наших відносин стандартам гендерної рівності, етики та прозорості.

Ми закликаємо всіх наших партнерів приєднатися до нашого Кодексу поведінки та створення інклюзивного, справедливого та безпечного середовища для роботи та співпраці.

Разом ми змінюємо стандарти, формуємо нову культуру і створюємо світ, в якому рівні можливості є реальністю.

З найкращими побажаннями,
Голова правління ГО “Асоціація саперів України”
Тимур ПІСТРЮГА

Кодекс поведінки для партнерів і постачальників
ГО “Асоціації саперів України”

Громадська організація “Асоціація саперів України” (далі – АСУ) співпрацює з широкою мережею національних та міжнародних партнерів, що спрямовують свої зусилля на підвищення ефективності гуманітарного розмінування та сприяння безпечному середовищу в Україні.

Керуючись принципом 5 Гендерної політики АСУ щодо зобовʼязань з “Розвитку ланцюгів постачання та маркетингових практик” ми відповідально дотримуємося чинних норм, законів, принципів доброчесної співпраці, стандартів етичної поведінки і правил організації охорони і безпеки праці, високих вимог до ефективності нашої діяльності, соціальної відповідальності та гендерної інклюзії у нашій роботі, щоб забезпечити довготривалу стабільність, безпеку, рівні права та можливості для всіх чоловіків і жінок, хлопчиків і дівчат.

Пʼятий принцип Гендерної політики АСУ забезпечує також аналіз ризиків у відносинах з партнерами. АСУ може виявити та запобігти ризикам порушення прав людини партнерами, сприяння жіночому лідерству та розширення можливостей у громадах та інформування суспільства про свою діяльність з точки зору забезпечення гендерної рівності, розвінчання негативних уявлень та упереджень, що применшують роль жінок і дівчат.

Такого ж підходу ми чекаємо від наших партнерів. Наша мета — підтримувати та сприяти гендерній рівності та соціальній відповідальності серед наших партнерів у всіх аспектах протимінної діяльності.

Ми розробили цей Кодекс поведінки партнерів, який втілює наступні принципи:

Дотримання Законів та Регуляцій

  • Виконання законодавства: Дотримуватися всіх чинних місцевих, національних та міжнародних законів і регуляцій, що стосуються протимінної діяльності та гендерної рівності.
  • Стандарти та сертифікація: Забезпечувати відповідність стандартам і сертифікаціям, специфічним для галузі, включаючи правила з охорони праці, забезпечення рівних можливостей і прозорості у повсякденній діяльності.

Етична Поведінка

  • Чесність та прозорість: Дотримуватися високих стандартів чесності, добросовісності та етичної поведінки у відносинах з партнерами, співробітниками та суспільством.
  • Запобігання конфліктам інтересів: Уникати конфліктів інтересів, підтримувати прозорість і довіру у відносинах між партнерами, зокрема в питаннях, що стосуються гендерних аспектів.

Гендерна інклюзивність та права людини

  • Забезпечення гендерної рівності: Дотримуватись політики рівноправності, поважати та підтримувати основні права людини всіх співробітників, забезпечувати відсутність дискримінації та сприяти залученню жінок і представників інших гендерних груп.
  • Протидія дискримінації: Забезпечити робоче середовище, вільне від дискримінації, булінгу, гендерних упереджень та будь-яких форм утиску, зокрема, примусову працю і детячу працю.

Охорона та безпека праці

  • Безпека для всіх: Створювати безпечне та здорове робоче середовище для всіх співробітників, включаючи врахування специфічних безпекових вимог для різних гендерних груп.
  • Реагування на надзвичайні ситуації: Впроваджувати ефективні заходи безпеки та процедури реагування на надзвичайні ситуації з урахуванням гендерної чутливості та потреб різних груп.

Відносини з постачальниками та партнерами

  • Повага та рівноправність: Ставитися до всіх партнерів справедливо та з повагою, пропагуючи гендерну рівність у всіх відносинах.
  • Справедлива конкуренція: Пропагувати справедливу конкуренцію та уникати практик, що можуть порушувати права людини або сприяти нерівності.

Якість та безпека продукції та послуг

  • Інновації та стандарти: Реалізовувати свою діяльність з дотриманням стандартів  якості та безпеки, з урахуванням потреб різних груп населення.
  • Відповідальність перед бенефіціарами: Швидко та ефективно вирішувати будь-які питання, які виникають у бенефіціарів та партнерів, підтримуючи прозорість у своїй діяльності.

Конфіденційність та захист даних

  • Захист чутливої інформації: Забезпечувати конфіденційність та захист даних співробітників, бенефіціарів і партнерів, зокрема, що стосуються гендерної ідентичності.
  • Дотримання законодавства: Відповідати вимогам законодавства щодо захисту даних та підтримувати кібербезпеку на високому рівні.

Соціальна відповідальність

  • Інклюзивні ініціативи: Брати активну участь у соціально відповідальних ініціативах та підтримувати місцеві громади, особливо в питаннях, що стосуються гендерної рівності та підтримки постраждалих від конфлікту.
  • Просвітницька діяльність: Підтримувати проєкти та програми, які сприяють гендерній рівності та підвищенню обізнаності щодо гендерної чутливості.

Відповідальність за Довкілля

  • Мінімізація впливу на довкілля: Прагнути до сталих практик, що мінімізують вплив на довкілля.
  • Пропагування енергоефективності: Пропагувати енергоефективність, зменшення відходів та відповідальне використання ресурсів.

Звітність та відповідальність

  • Прозорість у звітності: Забезпечувати можливість звітності щодо порушень, пов’язаних з цим Кодексом, а також регулярно відстежувати прогрес і впроваджувати виправні заходи.
  • Санкції за порушення: Встановити відповідні санкції для партнерів, які порушують принципи гендерної рівності або етичної поведінки.

Постійне вдосконалення

  • Безперервне покращення: Прагнути до постійного вдосконалення бізнес-процесів з акцентом на гендерну рівність, соціальну відповідальність та інклюзивність.
  • Регулярний перегляд: АСУ очікує, що всі співробітники та партнери будуть  дотримуватися цього Кодексу Поведінки і активно пропагувати його принципи в межах своїх організацій, а також регулярно переглядати та оновлювати цей Кодекс Поведінки, відповідно до міжнародних стандартів та змін у законодавстві.

Порушення цього Кодексу може призвести до серйозних наслідків, включаючи припинення співпраці, АСУ підтримує тих партнерів, які активно сприяють створенню безпечного, інклюзивного та гендерно-чутливого середовища, та залишається вірною своїм цінностям у побудові справедливого суспільства в Україні.

Гендерна політика та її складові

  • Гендерна політика АСУ
  • План дій реалізації гендерної політики АСУ
  • Політика щодо стану здоров’я та умов праці
  • Кодекс поведінки (Політика особистої поведінки)
  • Політика щодо запобігання корупції та вирішення конфлікту інтересів
  • Гендерні аспекти кадрової політики
  • Політика запобігання і протидії дискримінації, сексуальній експлуатації, насильству та домаганню
  • Політика захисту дітей та вразливих дорослих
  • Кодекс поведінки партнерів ГО “Асоціація Саперів України”
  • Гендерні аспекти комунікаційної політики
  • Політика безпеки
  • Політика проведення гендерного аудиту, моніторингу та оцінки

Події АСУ
на гендерну тематику

Обкладинка в стилі АСУ: гендерна пріоритезація

Гендерна пріоритезація в розмінуванні

Процес розмінування включає кілька етапів: збір інформації (нетехнічне обстеження), створення карт, маркування замінованих територій, безпосереднє очищення територій від мін та вибухонебезпечних залишків…

Читати далі »

АСУ в іноземних медіа

видання Transitions Online

У статті міжнародного видання "Transitions Online" йдеться про навчання жінок-саперів АСУ у навчальному центрі MAT Kosovo, зокрема, про Наталію Мироненко та Ірину Кустовську. У матеріалі розкриваються їхні долі, шлях у гуманітарному розмінуванні, виклики, які вони долають через війну, а також важливість підготовки в MAT Kosovo для боротьби з вибуховими загрозами в Україні.

UN-Canada-gender cover

Представництво ООН в Канаді оприлюднило Гендерний аналіз ключових гравців протимінної діяльності в Україні, після повномасштабного російського вторгнення в Україну. Одним із таких гравців є “Асоціація саперів України” (№6 у переліку).

Прокрутка до верху