виступ Урсули фон дер Ляйн на Міжнародній Лондонській конференції 2023

Участь АСУ в Міжнародній конференції у Лондоні

Минулого тижня керівник організації Тимур Пістрюга взяв участь у Міжнародній конференції з відновлення України у Лондоні – Ukraine Recovery Conference URC-2023 та інших заходах, які відбувались в рамках URC-2023.

Позитивні підсумки конференції:
1. Був представлений високий рівень країн партнерів та донорів;
2. Окрім бізнесу значну роль у відбудові України було відведено і громадянському суспільстві;
3. На відміну від Лугано, в цьому році нарешті була окрема робоча панель присвячена протимінній діяльності (ПМД). Про неї трохи далі.

Із ключових мінусів – недостатньо приділено уваги протимінній діяльності. І відповідно представників цієї сфери було не багато. В конференції, яка присвячена відновленню чи відбудові країни – ПМД має відігравати ключову роль.

участь АСУ у Міжнародній конференції

Щодо панелі ПМД, яку очолила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко та модерувала Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун, можна зазначити наступне:

  • розмінування 80% територій за 10 років;
  • Уряд України працює над спрощенням акредитації та реєстрації нових операторів, автоматичним визнанням дипломів про освіту та сертифікатів на обладнання, спрощенням імпорту обладнання тощо;
  • використання новітніх технологій в Україні, в тому числі локалізація виробництва сучасної техніки для розмінування. Досягнуті домовленості між хорватським та датським виробниками (див. минулий пост);
  • необхідна координація міжнародних донорів у сфері ПМД.
Президент України на міжнародній конференції у Лондоні

Під час робочої поїздки до Лондона керівник Асоціації саперів України Т.В.Пістрюга також був запрошений на зустріч з Королем Великої Британії та королівств Співдружності Чарльзом ІІІ.

Король Великобританії Чарльз ІІІ потискає руку голові правління ГО "АСУ" Тимуру Пістрюзі

Ми дуже цінуємо, що адміністрація Короля бачить важливість та поважну роль нашої організації і шлях міжнародного визнання.
Слід відмітити, що Король досить обізнаний щодо ситуації в Україні у сфері протимінної діяльності. Керівник представив Королю нашу організацію і навіть на запит Короля переговорив про дрейфуючі міни внаслідок підриву Каховської ГЕС.


Слідкуйте за найбільш актуальними подіями Асоціації на нашій офіційні сторінці Facebook
Останні новини Асоціації читайте у розділі Останні події

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *