Участь АСУ в Міжнародній конференції у Лондоні

Минулого тижня керівник організації Тимур Пістрюга взяв участь у Міжнародній конференції з відновлення України у Лондоні – Ukraine Recovery Conference URC-2023 та інших заходах, які відбувались в рамках URC-2023.

Позитивні підсумки конференції:
1. Був представлений високий рівень країн партнерів та донорів;
2. Окрім бізнесу значну роль у відбудові України було відведено і громадянському суспільстві;
3. На відміну від Лугано, в цьому році нарешті була окрема робоча панель присвячена протимінній діяльності (ПМД). Про неї трохи далі.

Із ключових мінусів – недостатньо приділено уваги протимінній діяльності. І відповідно представників цієї сфери було не багато. В конференції, яка присвячена відновленню чи відбудові країни – ПМД має відігравати ключову роль.

участь АСУ у Міжнародній конференції

Щодо панелі ПМД, яку очолила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко та модерувала Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун, можна зазначити наступне:

  • розмінування 80% територій за 10 років;
  • Уряд України працює над спрощенням акредитації та реєстрації нових операторів, автоматичним визнанням дипломів про освіту та сертифікатів на обладнання, спрощенням імпорту обладнання тощо;
  • використання новітніх технологій в Україні, в тому числі локалізація виробництва сучасної техніки для розмінування. Досягнуті домовленості між хорватським та датським виробниками (див. минулий пост);
  • необхідна координація міжнародних донорів у сфері ПМД.
Президент України на міжнародній конференції у Лондоні

Під час робочої поїздки до Лондона керівник Асоціації саперів України Т.В.Пістрюга також був запрошений на зустріч з Королем Великої Британії та королівств Співдружності Чарльзом ІІІ.

LONDON UK- 20th June 2023- The King will host a reception on the eve of the Ukraine Recovery Conference 2023

Ми дуже цінуємо, що адміністрація Короля бачить важливість та поважну роль нашої організації і шлях міжнародного визнання.
Слід відмітити, що Король досить обізнаний щодо ситуації в Україні у сфері протимінної діяльності. Керівник представив Королю нашу організацію і навіть на запит Короля переговорив про дрейфуючі міни внаслідок підриву Каховської ГЕС.


Слідкуйте за найбільш актуальними подіями Асоціації на нашій офіційні сторінці Facebook
Останні новини Асоціації читайте у розділі Останні події

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *