Сапери Асоціації провели International Mine Awareness Day в Маріуполі

4 квітня офіційно проголошений Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у діяльності, пов’язаній із розмінуванням (International Mine Awareness Day). Ще недавно, українці навіть гадки не мали про такий день і для чого він взагалі потрібен. Але, нажаль, на сьогоднішній день Україна увійшла у трійку країн світу з мінної проблематики. Українці надалі гинуть від вибухонебезпечних предметів та залишків війни, а збройний конфлікт на Сході України триває. Тому актуальність проведення цього дня в Україні говорить сама за себе.

В 2019 році International Mine Awareness Day проводився в трьох містах України: Києві, Сєвєродонецьку та Маріуполі.

В цьому році ГО «Асоціація саперів України» взяла участь активну участь в організації та проведені International Mine Awareness Day. Рішення було прийнято проводити саме в Маріуполі у прифронтовому місті, а не в Києві, адже там люди більш потребують отримати інформацію про мінну небезпеку, ніж в будь-яких інших містах не східної частини України.

ГО «Асоціація саперів України» була однією із найбільш активних учасників проведення International Mine Awareness Day а Маріуполі. Сапери продемонстрували обладнання та екіпірування для проведення робіт з розмінування. У місцевих жителів неабиякий інтерес викликав спеціальний автомобіль для перевезення вибухонебезпечних предметів Volkswagen Amarok. Також діти із зацікавленістю полазили по аварійно-рятувальному автомобілі.

Закінчувався  International Mine Awareness Day в Маріуполі з проведенням заняття з мінної небезпеки (MRE), активними слухачами якого були діти місцевих шкіл. Заняття проводив член правління ГО «Асоціація саперів України» висококласний інструктор MRE – Сергій Чуткий. Кожному слухачеві Сергій особисто вручив Диплом, що звичайно було додатковою радістю для школяра.

Слід зазначити, що вся техніка та обладнання, яке використовували сапери ГО «Асоціація саперів України» була надана українською компанією з гуманітарного розмінування «Demining Solutions». За що висловлюємо щиру вдячність власникам та керівництву компанії!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.