Перші кроки ГО «Асоціація саперів України» з моменту свого становлення

За останні два місяця, а це фактично з моменту становлення ГО «Асоціація саперів України», в житті організації відбулось чимало подій. В даній публікації будуть описані окремі події, які на думку редакції були важливими кроками розвитку ГО «Асоціація саперів України».

29-30 листопада 2018 року представники ГО «Асоціація саперів України» взяли участь у 7 Форумі організаційного розвитку громадянського суспільства. Участь у Форумі стала значним кроком ГО «Асоціація саперів України» для встановлення зв’язків та обміну досвідом у сфері організаційного розвитку благодійних та громадських організацій. Загалом, учасниками Форуму стали понад 2 000 представників громадських і благодійних організацій, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, соціальних бізнесів, донорських організацій та медіа. Саме на цьому Форумі представники громадськості взнали про новостворену організацію в сфері протимінної діяльності – ГО «Асоціація саперів України».

12 грудня 2018 року стало визначною подією для ГО «Асоціація саперів України». В конференц холі на Хрещатику були проведені Загальні збори організації, де були вирішені ряд ключових питань розвитку ГО «Асоціація саперів України»:

обрано керівників за напрямками діяльності;

створено дієву експертну раду ГО «АСУ».

обрано членів та голову Наглядової Ради ГО «АСУ».

Крім того, були обговорені плани на найближчу перспективу, а члени організації мали змогу познайомитись ближче один з одним. Не дивлячись на те, що майже всі учасники Зборів представляють одну спільноту – саперів,  дехто не бачив один одного вже багато років. Новим членам організації урочисто були вручені вітальні листи.

Важливим кроком в життєдіяльності організації була участь  ГО «Асоціація саперів України» в зустрічі організованою ПРОООН з протимінної діяльності, яка відбулась в будинку представництва ООН в України. Зустріч проходила в широкому форматі, зокрема, були представники МЗС України, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій, ДСНС, МОУ, Державної служби спеціального транспорту, міжнародних організацій Halo Trust, DDG, FSD, Міжнародного центру з гуманітарного розмінування в Женеві, Червоного Хреста, СММ ОБСЄ, проектів ОБСЄ, компанії Demining Solutions, різних кластерів ПРОООН, посольства США та Великобританії та ін.

Депутат Іван Віник представив Закон України, що і було основним питанням зустрічі.  Якщо тезісно, то імплементація закону відбудеться тільки тоді, коли будуть внесені поправки в Держбюджет на 2019 рік, який вже прийнятий. В свою чергу, Міністерство фінансів заявляє, що коштів на це не має. Якщо все ж такі кошти будуть знайдені, то в найближчий перспективі в першу чергу будуть створені два органи: регуляційний, тобто Національний орган і операційний, тобто Центр протимінної діяльності (MAC).

Під час розгляду останнього питання зустрічі Виконавчий директор організації Тимур Пістрюга представив всім учасникам зустрічі новостворену громадську організацію «Асоціація саперів України», мету створення, її цілі та завдання. Слід відмітити, що учасники зустрічі проявили неабиякий інтерес до ГО «Асоціація саперів України».

Також, протягом грудня – січня була проведена низка зустрічей з представниками правління споріднених за своєю діяльністю організацій. Окремо, слід відміти зустріч з представниками ГО “Всеукраїнське об’єднання учасників АТО і бойових дій, ветеранів та військовослужбовців інженерних військ України «ФОРТЕЦЯ». Організацію представляли голова правління Пекельний Василь Леонідович та співзасновник Пакулько Віктор Григорович. Під час зустрічі були обговорені напрямки майбутньої діяльності, намічені спільні шляхи для досягнення цілей нашої організації, а також обговорені механізми взаємодії. Важливим кроком для двох організації слугувало досягнення домовленності щодо підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю. Таким чином, ГО «Асоціація саперів України» отримало першого стратегічного партнера – ГО “Фортеця”.

Останньої подією, що відбулась за звітний період стало проведення чергових Зборів Правління  ГО «Асоціація саперів України» на якому було прийнято ряд важливих рішень:

створено Регіональне представництво ГО «Асоціація саперів України»  в Чернігівській області та обрано керівника представництва – Білевича Сергія Олександровича. На сьогодні, Регіональне представництво ГО «Асоціація саперів України»  в Чернігівській області налічує 7 осіб.  На черзі створення Регіональних представництв в Донецькій та Луганській областях;

розширено Експертну раду ГО «Асоціація саперів України» за рахунок прийняття до складу експертів Калачова Дениса Андрійовича. Дениса Калачова обрано Експертом з розвитку Організації.

Також було прийнято нових членів організації і на сьогодні ГО «Асоціація саперів України»  налічує 40 дійсних членів організації.

Таким чином, за короткий період часу ГО «Асоціація саперів України» встигла заявити себе як вагомий інструмент в громадянському суспільстві України та як важливий актор в протимінній діяльності нашої Держави

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.