Конференція “Військово-технічна співпраця між Хорватією та Україною у механічному розмінуванні: досвід, статус та можливості”

26 листопада 2020 року у конференц-холі готелю «Опера» (м. Київ) Асоціація саперів України виступила співорганізатором конференції «Військово-технічна співпраця між Хорватією та Україною у механічному розмінуванні: досвід, статус та можливості», яку організовувало Посольство Республіки Хорватії у Києві.

Мета конференції – перейняти хорватський досвід у використанні багатоцільових робототехнічних комплексів  для гуманітарного розмінування та покращити ефективність військово-технічної співпраці між Хорватією та Україною у цьому напрямі.

У конференції взяли участь представники Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерства оборони України, Командування сил підтримки ЗСУ, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної спеціальної служби транспорту, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, міжнародних організацій, неурядових організацій та української компанії Demining Solutions – офіційного представника світового лідера-виробника багатоцільових робототехнічних комплексів  Dok-Ing.

Для участі у конференції були запрошені спеціальні гості з Хорватії. Колишній  заступник директора Центру ПМД  Хорватії з контролю якості та процедур виступив з доповіддю «Позитивний досвід Хорватії у застосуванні механічних засобів очищення в операціях з гуманітарного розмінування». Зазначено, що загальний відсоток механічного розмінування території Хорватії у період 2010-2020 рр. складає 51,9%. Основною технікою, яка забезпечувала механічне розмінування, були багатоцільові робототехнічні комплекси MV-4 (виробництва  Dok-Ing). Головний технічний радник компанії Dok-Ing представив можливості БРК MV-4 (машина розмінування легкого класу) та MV-10 (середнього класу).

Регіональний директор Швейцарського фонду протимінної діяльності (FSD) в Україні, виступив із презентацією “Досвід застосування  багатофункціональної робототехніки в операціях з гуманітарного розмінування”.

В свою чергу, Асоціація саперів України у своїй доповіді ще раз наголосила на тому, що Україна входить в п’ятірку країн світу з найбільшою мінною проблемою та потребує негайного реагування. У період з 2014 року по т.ч. кількість жертв та постраждалих від мін та вибухонебезпечних залишків війни складає понад 2000 людей. Для вирішення цієї проблеми необхідні активна політика держави та значна фінансова підтримка з боку країн-донорів.

Слід зазначити, що конференція була організована у режимі офлайн та он-лайн, враховуючи велику кількість зацікавлених осіб та існуючі обмеження, обумовлені пандемією COVID-19. 

Асоціація саперів України висловлює свою подяку Посольству Республіки Хорватія в Україні та іншим учасникам конференції за стурбованість проблемою України у сфері протимінної діяльності.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *