ГО «Асоціація саперів України» взяла участь в круглому столі та саблакстерній зустрічі в Сєвєродонецьку

З моменту свого створення представники ГО «Асоціація саперів України» беруть активну участь в заходах, що організовуються в рамках вирішення проблем протимінної діяльності (ПМД) в Україні.

В цьому контексті одним із важливих заходів було проведення 14 березня круглого столу під егідою ОБСЄ в м. Сєвєродонецьк Луганської області. Окрім традиційних учасників подібних заходів (Міністерство з питань тимчасово окупованих територій, ДСНС, МОУ, Державної служби спеціального транспорту, міжнародних організацій Halo Trust, DDG, FSD, Червоного Хреста, СММ ОБСЄ, проектів ОБСЄ) участь також брали делегації Посольств Хорватії та Словаччини в Україні на чолі з Надзвичайними і Повноважними послами обох країн, Координатор проектів ОБСЄ в Україні Генрік Вілладсен, а також представники Луганської обласної державної адміністрації. Від ГО «Асоціація саперів України» участь брали голова Наглядової Ради – Квашук Василь Павлович та виконавчий директор – Пістрюга Тимур Валентинович.

Загалом переговори пройшли активно та продуктивно. Основними питаннями були: імплементація ЗУ «Про протимінну діяльність», яка покладена на  Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та покращення взаємодії з органами місцевої влади в сфері ПМД. Представники  ГО «Асоціація саперів України» займали активну позицію, висловили бачення організації та пропозиції щодо покращення процесу імплементації закону. Голова Наглядової Ради виступив з найбільш проблемними питаннями в контексті реалізації закону.

15 березня в м. Сєвєродонецьк проходила  сабкластерна зустріч у більш вузькому форматі, проте не менш продуктивно. Одним із основних питань обговорення було організація та проведення Міжнародного дня просвітництва з мінної небезпеки (International Mine Awareness Day). Крім того, виконавчий директор  ГО «Асоціація саперів України» представив учасникам пілотний проект організації щодо імплементації ЗУ «Про протимінну діяльність» з точки зору практичної апробації. Слід зазначити, що проект досить зацікавив учасників переговорів. Учасники домовились обговорити більш детально проект вже по прибуттю до Києва.

Таким чином, ГО «Асоціація саперів України»  надалі займає важливу роль як інструмент громадськості  та є активним учасником вирішення питань в протимінній діяльності нашої Держави.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *