ГО “Асоціація саперів України” взяла участь в заходах присвячених 20-й річниці офісу координатора проектів ОБСЄ в Україні

14 червня 2019 року в готелі InterContinental (м. Київ) ГО “Асоціація саперів України” взяла участь  в заходах присвячених 20-й річниці офісу координатора проектів ОБСЄ в Україні. Від Організації залучались Виконавчий директор Тимур Пістрюга та член експертної ради з логістичного забезпечення Ігорь Молодан. З промовами вітального слова виступили Координатор проектів ОБСЄ в Україні посол Генрік Вілладсен, Заступник голови групи підтримки Словацького головування в ОБСЄ Марек Варга, очільник Міністерства з тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, регіональний радних з питань конфліктів Рейчел Вілліамс (Посольство Великобританії в Україні) та ін.

В рамках цих заходів Генрік Вілладсен та Марек Варга передали українським міністерствам і відомствам обладнання для гуманітарного розмінування. Зокрема, Міністерство оборони України та Державна служба з надзвичайних ситуацій отримали 51 одиницю сучасного обладнання для пошуку вибухонебезпечних предметів, в тому числі метало-детектори з великим радіусом охоплення та детектори для пошуку вибухонебезпечних залишків бойових дій. Також їм було передано 15 захисних шоломів для персоналу. Міністерство з тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб отримало комп’ютери та інше обладнання, яке дозволить проводити заходи з інформування людей про ризики від вибухонебезпечних предметів та використовувати систему IMSMA.

Крім того, під час презентації «Гуманітарне розмінування: допомога ОБСЄ в мінімізації наслідків конфлікту для людей» Міністерством оборони України було презентовано демонстраційне відео IMSMA, а Міністерством з тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб була зроблена доповідь щодо правових та інституційних засади протимінної діяльності в Україні. Під час останньої доповіді представник ГО “Асоціація саперів України” звернув увагу заступника міністра  з тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб та інших членів заходу на необхідності внесення змін до статті 17 ЗУ “Про протимінну діяльність в Україні” для ефективної реалізації громадського контролю. Було підкреслено, що здійснення громадського контролю знижує корупційні ризики, є рекомендацією міжнародних партнерів та світовою практикою у сфері протимінної діяльності.

ГО “Асоціація саперів України” є активним учасником протимінної діяльності в Україні, в тому числі в законотворчому процесі.

 

1 думки про “ГО “Асоціація саперів України” взяла участь в заходах присвячених 20-й річниці офісу координатора проектів ОБСЄ в Україні”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *